Alüminyum Korkuluk Küpeşte Sistemleri

merdiven korkuluk

Alüminyum küpeşte veya alüminyum korkuluk binaların merdiven ve balkonlarındada güvenliği sağlamak için kenar kısımda inşa edilen dekoratif bariyerlerdir.

Korkuluk, küpeşte ve trabzan eş anlamlı kelimeler olduğu için halk arasında farklı isimlerle adlandırılır. Hareketli küpeşte, giyotin küpeşte ve pleksi küpeşte sistemleri gibi çeşitleri bulunmaktadır. Alüminyum küpeşte demontaj bir ürün olduğu için profilleri parça bir şekildedir. Parça şeklinde olan bu profiller vida ile birbirine tutturularak montajı yapılır. Alüminyum korkuluk veya küpeşte merdivenlerde, balkonlarda, bina girişlerinde, asma katlarda, bahçelerde, havuz kenarlarında ve teraslarda uygulanarak hem güzel bir görüntü oluşturur, hem de güvenlik risklerini ortadan kaldırır.

Alüminyum korkuluk ve küpeşte, dikme denilen dikey parçaların sabitlenmesiyle bu dikey parçaların üstünden geçen üst tutunma borusu ve ortasından geçen iki veya üç sıralı yatay borulardan oluşmaktadır. Alüminyum korkuluğun en büyük avantajı paslanma oluşturmaz ve korozyona dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde uzun yıllar kullanılır. Hafif ve sağlam olmasıyla her yapının atmosferine göre uygun çözümler, kullanım kolaylığı ve uygulama çeşitliliği sağlayarak binalarınızın değerine önemli katkıda bulunur.

Alüminyum küpeşte hem iç, hem de dış mekanlarda rahatlıkla uygulanabilir. Malzemelerinin alüminyum olmasından dolayı temizlik dışında hiçbir bakım gerektirmez ve yıllarca sorunsuz kullanım imkanı sağlaması gibi üstün özellikleri sayesinde bugün modern ve akıllı yapıların tamamlayıcısı ve vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir