Cam Balkon Yaptırmanın Avantajları

katlanır cam balkon

Son zamanların en popüler ürünlerinden birisi olarak öne çıkan cam balkon sistemi ile artık konutlarda, villalarda, cafelerde ve daha pek çok farklı alanda daha verimli alanlar yaratılabilmesi sağlanabiliyor.

Özellikle de yaz ve kış aylarında ferah, kaliteli ve konforlu bir kullanım sağlayacak bir sistem olarak öne çıkan cam balkon sistemi oldukça yoğun şekilde tercih ediliyor. Katlamalı cam balkon, özel ve fonksiyonel bir yapıda oluşturulmuş olan, özellikle kışın balkon keyfinizi devam ettirebilecek özellikte tasarlanmış, camların katlanarak ayrı bir yere toplanabilme özelliğine sahip modern bir sistemdir. Katlanır cam balkon, ev balkonları dışında özellikle restaurant, cafe, gibi mekanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca katlanır cam balkon sistemleri takma ve çıkarma işleminde herhangi bir işçilik gerektirmediğinden, uygulanan mekanı hiç bozmadan, kolaylıkla uygulanabilen bir sistemdir. Ayrıca bu sistemle camlar üst taraftan askılı bir şekilde yer almakta ve cam kalınlıkları 10 mm boyutundadır. Sistemin içinde yer alan bir adet kapı yardımıyla tüm camlar tek tek açılabilmekte ve tekrar kapatılabilmektedir.

Özellikle de kurumsal ve bireysel alanlarda kullanıma uygun olan farklı modelleri ile balkon camlama sistemleri önemli avantajlar sağlıyor. Katlanır cam balkon sistemleri sayesinde he yaz aylarında hem de kış aylarında rahatlıkla kullanım sağlanabiliyor. Kış aylarında sıcak atmosferler yaratabilme imkanı sağlarken, katlanabilir yapısı ile yaz ayları gibi iyi havalarda da açılarak, iyi havanın keyfinin doyasıya yaşanması sağlanabiliyor.

Son zamanlarda çok sık gördüğümüz cam balkon döşemeleri, balkonları bir oda gibi çevrelediğinden balkonların iç kısımlarını olumsuz etkilerden korumaktadır. Katlanabilir özellikte olan camlar ise isteğe göre açılıp kapanabildiğinden özellikle apartman dairelerinde yaşayan kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca sistemin tek tek bir yere toplanması ile her mevsim en iyi çözümleri kullanıcılara sunabilmektedir. Güzel hava koşullarında sorunsuz bir şekilde açarak kullanabileceğiniz katlanabilir cam balkonlarla, kötü hava koşullarında tekrar kapatarak dış etkenlerden korunabilirsiniz. Böylece bu sistem kullanımı ve estetik görünüşü ile sizlere birçok avantaj sağlamaktadır. Katlanır cam balkon sistemleri ile gerek iş yerinizde gerekse evinizde fonksiyonel bir balkon yapmanın avantajını yakalayacaksınız.

Komple tek bir tarafta toplayarak, önün açık ve ferah kalmasını sağlayan katlanır cam balkon sistemleri bu gibi özelliklere sahip olması nedeni ile de oldukça yoğun şekilde tercih ediliyor. Özel tasarımları ile her kullanım alanına özel yapılarda tasarlanabiliyor. Özellikle de kullanım alanına özel çözümler sunuyor olması da önemli avantajlarından birisi olarak öne çıkıyor.

Ayrıca camlarda herhangi bir yükselti yer almadığı için, kullanım olarak da diğer cam balkon sistemlere göre daha işlevsel olan katlanır cam balkon ile özellikle iş yerleri için askılı katlanır cam sistemi tercih edilebilmektedir. Ayrıca katlanır cam balkon uygulamasında temperli cam kullanıldığından herhangi bir kırılma, çatlama anında camlar, çok küçük parçalara ayrılarak kimseye zarar vermez. Ayrıca cam balkon sistemleri, sert bir şekilde esen rüzgarlara dayanıklı olarak üretildiğinden, aksi bir durum olması halinde güvenliğiniz ön plandadır. Ayrıca katlanabilir cam sistemleri farklı renklerde de satışa sunulabildiğinden, modern ve şık bir cam balkon sistemi sahibi olmak çok kolaydır. Son olarak, katlanır cam balkon sistemleri ile balkonlarınızı daha işlevsel bir hale getirmek ve hoşça vakit geçirebileceğiniz yaşam alanları oluşturmak mümkündür.

Katlanır cam balkonun avantajları

Kötü hava şartları, toz, gürültü gibi dış etkenlerden korunmanızı sağlar.
Yüksek balkonlar ve mekân kapatmalar için özellikle uygundur.
Katlanan kanatlar sayesinde temizlemesi çok kolaydır.
Kanat çıkış aparatının katlanır yapısı ile perde kullanımında sorun yaratmaz.
Farklı açılara sahip mekânları hareketli camlar ile kapatmanıza imkân tanır.
Evinizde ekstra mekânlar yaratmanızı sağlar, kullanım alanlarınızı genişletir.
Uygulandığı yapının yalıtımı artırarak ısınma giderlerini azaltır, korozyonu azaltarak yapının ömrünü uzatır.
En büyük avantajı açık mekanı kapalı hale getirmesi ve bunu dış dünyayla bağlantıyı kesmeden yapmasıdır.
Oluşturduğu kapalı mekan rahatlıkla kullanılabilecek bir ortam meydana getirmektedir.
Cam panellerinin kapanıp açılma özelliği olduğundan, istenildiğinde güzel havaların, mevsimlerin evinize dolmasını sağlar.
Temperli camlar kullanıldığından, darbelere karşı dayanıklıdır.
Binanıza estetik bir görüntü kazandırır. Kullanıldığı maddeler doğaya zarar vermez ve geri dönüşüme kazandırılabilir.
Cam balkonlar şekil, renk, yapı açısından size birçok seçenek sunar.
Camlar içeri doğru açılabildiği için, temizliği kolaydır.
Balkonun mimari yapısı değişmediğinden, imar mevzuatına aykırı değildir.
Balkonunuzdaki mobilyaların ömrünü uzatır.
Cam balkon ile kapattığınız odanın ısı değerlerinde artış olur, enerji tasarrufu sağlar.
Cam balkon sisteminde kullanılan polyemid altı metaller paslanmaz çeliktir, deniz suyuna ve neme karşı dayanıklıdır.
Cam balkon sistemlerinin dezavantajları ise şöyledir:
PVC ve alüminyum doğramaya göre ısı, ses ve su geçirgenliği fazladır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir