Küpeşte Modelleri

Binaların merdiven boşluğu kısımlarına emniyet ve güvenliği sağlamak için ahşap, metal, alüminyum gibi malzemelerle yapılan korkuluklara küpeşte denir.

Korkuluğun üst kısmına elle tutularak rahat bir iniş ve çıkış için, yüksekliği basamak ucundan farklı ölçülerde olacak şekilde küpeşte yapılır. Görüntü, estetik ve kullanım açısından da binaların önemli bir parçası olan korkuluk sistemleri, alüminyum korkuluk ve alüminyum küpeşte için bizimle iletişime geçebilir, firmamızdan bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Korkuluk küpeşte çeşitleri

Pleksi küpeşte
Pleksi, renkli ve renksiz çeşidi bulunan plastik camlardır. Saydam ve yarı saydam olabilir. Kolay işlenebilen, kesilebilen ve delinebilen, hafif bir plastik yapısı vardır. Farklı kalınlıklarda düz levhalar halinde bulunur. 90°c sıcaklıkta ya da 115°c de ısıtılarak yumuşatılır. Böylece kalıplanarak istenilen biçim verilebilir. Camdan daha dayanıklı ve hafiftir.

Paslanmaz küpeşte
Paslanmaz çelik, hijyenik ve bakteri üretmeyen sağlam dayanıklı bir malzemedir. Paslanmaz çelik uzun vadeye yayıldığında diger metallere göre ekonomik bir metaldir.

Alüminyum küpeşte
Aliminyum küpeşte binalarınızdaki balkon, fransız balkon, merdiven, teras gibi yaşam alanlarında sizlerin emniyet ve güvenliğini de sağlamaktadır. Dolayısıyla küpeşte tercihi yaparken, küpeşte ve korkuluğun sadece estetik olmasına değil ayrıca sağlam ve güvenilir olmasına da dikkat etmek gerekmektedir. Bu yüzden alüminyum küpeşte tercihlere göre ilk sıradadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir