Buradasın: Blog Cam Balkon Montajı

Cam Balkon Montajı

Katlanır alüminyum cam balkon sistemi montajından önce uygulanacak alanın ölçüleri alınır ve belirlenen bu ölçülere göre alüminyum alt ve üst baza kesimi yapılır.

Tekerli panel kanatların çıkış ağızına gelen tekerler baza profilin çıkış ağızına gelen kısmına takılır ve alyan anahtarlarla set skor vidalar sıkılır. Diğer kenarına gelen kısıma düz tekerler takılır, ancak onların vidaları sıkılmaz.

Açılır ve çıkış ağızı kanatlaraysa menteşe ağızlı düz tekerler takılarak set skor vidaları sıkılır, diğer tarafınada kilit takılır.

Kıl fitiller bazaların boyları kadar alana bir bir takılır ve bazaların boyları kadar kesilir. Fitiller kesildikten sonra kaymasını önlemek için fitil kanalı sıkıştırılır. Üretim tablosunda belirlenen ölçülere göre yan dikme profil ölçüleri kesilir.

Daha sonra verilen ölçülere göre kasa profili kesilir. Birinci kesim açısı sol kenarı, ikinci kesim açısı sağ kenarı işaret eder. İçeriden dışarı doğru açıldığı bakış açışı unutulmamalıdır. Kasanın bitim noktasına yan dikme profili sabitlenir. Bazalar doğru bir sırayla kasa profiline takılır.

Çıkış ağızının denk geldiği noktalar işaretlendirilir.

Yerleştirilen bazalar tekrar çıkarılır ve montajlanan bazalar sökülür artık yapım aşaması tamamlanmıştır sıra katlanır cam balkon istenilen yere montajlanmasına geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.