Buradasın: Blog Katlanır Cam Balkon Uygulamaları

Katlanır Cam Balkon Uygulamaları

Kaliteli ve güvenli cam balkon sistemini nasıl anlarım ?

Öncelikle fiyatından anlayabilirsiniz, sektörde kalite bakımından A kalite ve C kalite diye tabir edilen cam balkon kapama, kaplama sistemleri bulunmaktadır. Arası yoktur. “Bizim fiyatımız en uygundur” şeklinde yapılan reklam kampanyaları yapılmaktadır. Unutmayın ki sistemin kalite garantisi, uzun ömür garantisi, ancak ve ancak kaliteli cam balkon malzemesi ile orantılıdır. Maliyeti düşük olan cam balkon sistemlerin satış fiyatı da düşük olacaktır. Ancak cam balkonun satış fiyatının oldukça düşük olması mutlaka beraberinde bir çok sorunu getirecektir. Balkon camlama ve katlanır cam alanında ülkemizde ne yazık ki bu konuda belli bir standart yoktur. Bu tür uygulamaları denetleyen bir kurum da bulunmamaktadır.

Peki ben bu durumda hangi cam balkon sistemini tercih edebilirim?

Araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. C kalite bir cam balkonu anlamınızın en iyi yolu A kalite bir cam balkon sitemi ile karşılaştırmaktır. Bu da mümkün değilse firmamızdan mutlaka cam balkon hakkında detaylı bilgi alabilir, yetkililerimiz ile birebir görüşebilirsiniz.

Cam balkon sistemim su alıyor ne yapmalıyım ?

Öncelikle geçmiş olsun. Cam Balkon sisteminizin izolasyonunda mastik kullanılmış olabilir. Mastiğin ömrü maksimum 1 yıldır, o da son kullanma tarihi geçmemiş ise. Şayet geçmişse mümkün olan en kısa sürede özelliğini kaybeder, çatlama yapar, aradan su girer.

Katlanır cam balkon sistemlerinde kullanılan şeffaf çıtalar gevşek olabilir, hiç olmayabilir, camı sıkı sarmayabilir, şeffaf çıta dar olabilir.

Alt ve üst raylarda kullanılan kıl fırçaların ucuz malzemeden imal edilmesi sebebiyle zamanla kıl uçlarının dağılması, erimesi, açılması sebebiyle aradan su alması sebebiyle olabilir.

Camın içine geçirilen profil bazanın slikon malzemesi ile yapıştırılmasından kaynaklanabilir. Zira uygulamada firmamız hariç, elle yada mengene ile yapıştırılan cama uygulanan slikon rüzgar ve cam hareketleri ile yada dış etkenler veyahut imalat yanlışlıkları yüzünden esneme yapabilir, neticede cam ile baza arası açılır ve oradan su girebilir.

Alt taşıyıcı rayda tahliye su çıkışı olmamasından kaynaklanabilir.

Yada diğer teknik imalat hatalarından olabilir.

Cam kanatları sıkışmış kapanmıyor yada sağa sola hareket etmiyor. Ne yapmalıyım ?

Bu durumda yapılabilecek pek bir şey yoktur. Sorun ya rulmanın paslanmasından kaynaklanabilir, yada rulman içindeki diğer tamamlayıcı malzemelerden kaynaklanabilir, bu yüzden cam balkon yaptırmadan önce kalitede güvenin simgesi olan firmamız ile irtibata geçiniz.

Mesele şayet altta yada üstte bulunan taşıyıcı profilinin zamanla içe doğru esnemesinden kaynaklanıyor ise; biliniz ki o sistemi çöpe atmaktan başka çare yoktur. Yada satıcınızın alt ve üst rayları değiştirmesi gerekmektedir ki, uygulamada bu tür kalitesiz malzemeyi kullanan hiçbir firma böyle bir garanti vermemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.