Buradasın: Blog Sürgülü Cam Balkon Sistemleri

Sürgülü Cam Balkon Sistemleri

Sürgülü cam balkon sistemleri her cam panelin kendine ait ray sistemi üzerinde hareket ettirilerek açılıp kapanması ilkesine dayanan bir sistemdir.

Genellikle dar balkonlarda, ofis bölme sistemlerinde, kafeteryalarda, çay bahçelerinde, dükkan girişlerinde, veranda kapamalarında, terasa çıkış alanlarında ve dış mekanlarda uygulanmaktadır. Sürgülü veya diğer bir ismi ile sürme cam balkonları 8 mm temperli cam dediğimiz cam paneller ve alüminyum ray sistemleri kullanılarak montajı yapılır. Mekanlarınızın daha kısıtlı olduğu yerlerde kullanılan sürme cam balkon sadece yatay olarak hareket ederek size mekanlarınızı daha çekici hale getirir. Her türlü balkon ve mekanlarda kullanılan bu sistem alttan taşıma özelliğine sahiptir. Sistem kendi içinde toplandığından dolayı da yer işgal etmez.

Sürme cam balkon sistemleri, sürmeli cam balkon sürgü cam balkon, sürgülü cam balkon sistemleri olarak da adlandırılmaktadır. Eşikli ve eşiksiz olarak 2 farklı alternatifi olan sistem, dış cephelere eşikli sürme cam, iç cephelere ise eşiksiz sürme cam sistemleri kullanılmaktadır. Kanatlar birbirini özel çekme aparatı sayesinde sağa veya sola çekerek götürmektedir. Sistemin en önemli çalışma özelliği ise her türlü terazisiz ortamda çalışmasının yanında alt tekerlekler kendi kendine teraziye almaktadır. Alt bilyalı rulmanlar kanatların hareket ederken kolayca taşınmasını sağlar. Bu sistemde kanatlara takılan kilitler sayesinde tam güvenlik sağlanmaktadır.

Sürgülü cam balkon sistemleri ile mekanlarınızda yeni bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Yalıtım özelliği sayesinde balkonlarınızda toz, rüzgar, yağmur ve gürültüden uzak bir balkon keyfi yaşayabilirsiniz. Güvenlik kilidi sayesinde çocuklarınız için oyun odası olarak ta kullanabilirsiniz. Görünüm ve estetik açıdan daireniz veya mekanlarınıza uygulanan bu sistemler değer açısından da önemli bir katkı sunar. Yani daireniz değer kazanır. Sürme cam balkon uygulanan alan daralmaz ve balkonunuzu gönül rahatlığı ile kullanmanıza olanak tanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.